ما چگونه «مــا» شدیم؟

تاسیس شرکت تعاونی کیمیا شیر

این شرکت در تاریخ ۱۳۸۵/۰۶/۳۰ به صورت تعاونی تولیدی تاسیس و در بهمن ماه سال ۱۳۸۶ در زمینه انواع محصولات وفرآورده های لبنی به مرحله بهره برداری رسید و از اواسط سال ۱۳۹۳ محصولات تولیدی خود را منحصر به انواع پنیر پیتزا نمود وهم اکنون علاوه بر عرضه فروش آن در سراسر کشور بالاخص فروشگاه های زنجیره ای بیش از دو سال است که موفق به صادرات آن به کشورهای منطقه شده است آن هم با رشدی تصاعدی که همچنان نیز رو به افزایش می‌باشد.

تمامی مراحل تولید، فرآوری و بسته بندی محصولات با ماشین آلات تخصصی و بصورت تمام اتوماتیک انجام می گردد.

این شرکت در حال حاضر با افزایش ظرفیت شیر دریافتی با کیفیت و بهره‌مندی از متخصصین با تجربه و تحصیل کرده در دانشگاهای معتبر ایرانی و خارجی در مباحث کیفیت محصول و R&D مسیر روشنی را طی نموده و در آینده طرحهای توسعه خود را بر اساس بهینه سازی و کیفی سازی بهتر محصولات خود در دست اقدام دارد

کیفیت شیر عاملی حیاتی برای محصولات کیمیا شیر

با توجه به اینکه کیمیا شیر سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن شیر مصرف می کند، می بایست نسبت به کیفیت مطلوب و پایدار شیر مورد نیاز خود ضمن مقرون به صرفه بودن آن اطمینان داشته باشد. کیمیا شیر سیستم‌هایی را به منظور ایمن سازی یا بهینه سازی تولید و دستیابی به این مواد اولیه ضروری، تعبیه کرده است. به این منظور شرکت با ترتیب دادن روابطی قراردادی با تولیدکنندگان محلی در حوالی سایت های تولیدی خود، هزینه های لجستیک (زنجیره تامین) را کاهش و کیفیت شیر انتقالی را تضمین می کنند و از این طریق کیفیت مدیریت شرکت های زیرمجموعه خود را بهینه می کنند.

روابط پایدار با تولیدکنندگان تضمین کننده کیفیت

روابط پایدار کیمیا شیر با شرکای دامدار خود بر پایه ۴ تعهد زیر شکل گرفته است:

بهبود کیفیت و تعادل تغذیه‌ای شیر

تشویق دامداران به گسترش فعالیت‌ها

حفاظت از محیط زیست

ارتقا وضعیت تولید لبنیات به عنوان یک حرفه تخصصی

رابطه‌ای براساس اعتماد که دیدی بلندمدت به هر دو طرف می‌دهد.

همچنان استوار رو به آینده در تلاشیم.

در گذر سال‌ها کیمیا شیر از مرز آسیا فراتر رفته و به آفریقا و اقیانوسیه وارد شد. همچنین با تاسیس موسسه تحقیقات، کیمیا شیر تلاش میکند که به صورت علمی در زمینه بهبود تغذیه‌ی سالم و حفظ سلامتی گامی اثربخش بر‌دارد.

در سال (۱۳۹۵) شرکت کیمیا شیر اصفهان که از جایگاه خوبی در میان مصرف‌کنندگان برخوردار بود در راستای گسترش فعالیت‌های خود و تلاش برای بهبود وضعیت سلامت عمومی و افزودن محصولاتی با پایه‌ی شیر به سبد کالای ایرانی برای اولین بار محصولات (انواع پنیر های پیتزا و رستورانی ) خود را به بازار ایران معرفی کرد که این محصولات تازه نیز توانست به سرعت جایگاه خود را در میان مردم پیدا کند.

در طی این مدت توجه شرکت کیمیا شیر اصفهان معطوف به بررسی و تحقیق درمورد فرهنگ و نیاز ایرانیان و ارائه محصولاتی جدید و متناسب با سلیقه و نیاز بازار بوده است. ازجمله این موارد می‌توان به معرفی محصول جدید چدار پخش پذیر یا دیپ اشاره کرد.

«سلامتـی»، اولویت اصلی ماست.

رسالت اصلی شرکت کیمیا شیر اصفهان پاسداری از زنجیره سلامتی مصرف کنندگان به ویژه کودکان و جوانان است.

نتیجه سالها پایداری و تلاش برای حرکت در جهت سلامتی، تولید محصولاتی باکیفیت، سلامت محور و بدور از هرگونه مواد افزودنی برای بهبود بافت، رنگ، طعم و عطر پنیرهای پیتزاست.

پنیر ناژوان، به دلیل رعایت سختگیرانه خط مشی تولیدی خود، همچنان طعم و عطر اصیل پنیرپیتزا را دارد، همان طعم آشنای خامه ای با بافتی نرم و شکلی جذاب و از همه مهمتر سالم و سلامت محور.

تحقیقات شرکت کیمیاشیر، منجر به ارائه محصولی متفاوت با طعمی بی نظیر  تحت عنوان «چدار دیپ» شد. این محصول با هدف جلب توجه و تشویق مردم به مصرف محصولات لبنی غیر روغنی و مصرف محصولاتی با پایه‌ی شیر در رستورانها و سبد غذایی روزانه در مارکتها ، تولید و عرضه شده است.